Wektory BHP

Intersafe & DNV Forum Praktyków

WEŹ UDZIAŁ ONLINE

Konferencja odbędzie się 12 stycznia w Gdyni. NIESTETY Limit miejsc na wydarzenie offline został wyczerpany.

Wektory BHP

Intersafe & DNV Forum Praktyków

2 edycja już 9 marca w Katowicach

WEŹ UDZIAŁ

Konferencja dostępna będzie również ON-LINE

Czym są Wektory BHP Intersafe & DNV Forum Praktyków?

Wektory BHP Intersafe & DNV Forum Praktyków to cykliczne wydarzenie integrujące praktyków z obszaru bezpieczeństwa i higieny pracy oraz wellbeing’u. Powstało ono dzięki połączeniu pasji i wieloletniego doświadczenia DNV oraz INTERSAFE a LYRECO Company, będącego integratorem i dostawcą bezpiecznych rozwiązań do miejsc pracy. 2 edycja wydarzenia ma miejsce już 9 marca w ramach 20. Jubileuszowych Międzynarodowych Targów BHP w Katowicach.


W trakcie wydarzenia audytorzy i trenerzy DNV, a także eksperci z obszarów związanych z bezpieczeństwem i higieną pracy oraz wellbeing’u, dzielą się swoimi doświadczeniami, praktycznymi wskazówkami, a także najnowszymi trendami z branży. Wektory BHP Intersafe & DNV Forum Praktyków to prelekcje, praktyczne analizy przypadku i panele dyskusyjne, które stają się inspiracją do doskonalenia dotychczas stosowanych rozwiązań.


Udział w konferencji jest bezpłatny, a osoby zarejestrowane na WEKTORY BHP Intersafe & DNV Forum Praktyków są uprawnione do wejścia na całość 20. Jubileuszowych Targów BHP w Katowicach 9 marca.

Jest to platforma wymiany doświadczeń integrująca praktyków z obszaru bezpieczeństwa i higieny pracy. Powstała dzięki połączeniu pasji i doświadczenia DNV oraz INTERSAFE a LYRECO Company, będącego integratorem i dostawcą bezpiecznych rozwiązań do miejsc pracy. W trakcie zaplanowanych sesji audytorzy i trenerzy DNV, a także eksperci z obszarów związanych z bezpieczeństwem i higieną pracy, wellbeingu, będą dzielić się swoimi doświadczeniami i praktycznymi wskazówkami. W trakcie spotkań planujemy również prezentację inspirujących, praktycznych analiz przypadków (tzw. Case study), które mogą stać się inspiracją do doskonalenia dotychczas stosowanych rozwiązań.

Dlaczego warto uczestniczyć w wydarzeniu Wektory BHP Intersafe & DNV Forum Praktyków?

Poznasz najnowsze trendy w obszarze zarządzania BHP, a także rozwiązań technicznych m.in. z zakresu środków ochrony indywidualnej

Zapoznasz się z praktycznymi przykładami rozwiązań wdrażanych w obszarze BHP

Otwarta formuła zapewni Ci możliwość wymiany doświadczeń

Zbudujesz sieć kontaktów wśród najlepszych praktyków BHP i wellbeing’u w Polsce

AGENDA:

9:00

Rejestracja uczestników


9:00 – 15:00

Stoisko optymetrysty – badania wzroku

UVEX


9:30

WYKŁAD

Włodzimierz Biel – DNV

„Sygnaliści – System zarządzania zgłaszaniem nieprawidłowości wg ISO 37002:2021.”


10:30 – 11:00

Przerwa na kawę


11:00 – 12:00

WYKŁAD

Barbara Makowska - CIECH S.A.

„Pigułka dobrostanu / Wellbeing w pigułce.”


12:00 - 12:15

WYKŁAD

ALFRED BRZOZOWSKI - CIOP-PIB.

„Tworzenie i koordynacja przez CIOP-PIB struktur sieciowych w celu współpracy z otoczeniem gospodarczym”


12:15

Przerwa na kawę


13:00 – 14:30

CASE STUDY

SEBASTIAN PONIATOWSKI, ŁUKASZ JASKÓŁKA – LYRECO/INTERSAFE

„ Intersafe a Lyreco Company JAKO INTEGRATOR”


15:00

Podsumowanie – dyskusja

AGENDA:

9:00

wejście na targi


10:00 – 10:30

WYKŁAD

Włodzimierz Biel – Audytor, trener DNV

„Jak racjonalnie, ale z należytą uwagą podejść do zagrożeń psychospołecznych w pracy? Przegląd rozwiązań zawartych w normie ISO 45003:2021”


10:30 – 10:50

CASE STUDY

Radosław Różanowicz – Lyreco;

Urszula Gawrysiak – PKP Energetyka.

„Zaangażowanie pracowników w tworzenie bezpiecznego środowiska pracy. ”


10:50 – 11:10

RAPORT

„Zagrożenia psychospołeczne u osób 50+ na podstawie raportu Koalicji Bezpieczni w Pracy”


11:10 - 11:40

przerwa


11:40 – 12:00

WYKŁAD

Grzegorz Lis – WIIH w Poznaniu

„Rola organów nadzoru w zapewnieniu jednolitego rynku.”


12:00 – 13:00

PANEL DYSKUSYJNY MODEROWANY

Robert Kozela (moderator) – ATEST Ochrona Pracy oraz Barbara Makowska – CIECH S.A., Włodzimierz Biel – DNV, Urszula Gawrysiak – PKP Energetyka

„Dlaczego dobrostan się opłaca i dlaczego prawie nikt w to nie wierzy?”UL. Łużycka 6e, 81-537 Gdynia

KONFERENCJA ODBYWA SIĘ W SIEDZIBIE DNV W GDYNI

plac Sławika i Antalla 140-166 Katowice

KONFERENCJA ODBYWA SIĘ W MIĘDZYNARODOWYM CENTRUM KONGRESOWYM W KATOWICACH

Konferencja dostępna będzie również ON-LINE

dla kogo?

Wektory BHP Intersafe & DNV Forum Praktyków dedykowane są pracownikom służby BHP, pełnomocnikom zintegrowanych systemów zarządzania, pracodawcom oraz menadżerom, poszukującym inspiracji oraz praktycznych rozwiązań w szeroko pojętym obszarze bezpieczeństwa. Naszym celem jest, aby w trakcie regularnych spotkań organizowanych w otwartej formule stworzyć w naturalny sposób przestrzeń do wymiany doświadczeń oraz budowy relacji.

Wypełnij formularz poniżej i zapisz się na Intersafe & DNV Forum Praktyków w Gdyni

Administratorem podanych przez Ciebie danych osobowych jest Lyreco Polska S.A. z siedzibą w Sokołowie, przy ulicy Sokołowskiej 33, 05-806 Komorów. Twoje dane osobowe przetwarzamy w celu prowadzenia marketingu naszych produktów i usług, przesyłania informacji handlowych oraz przedstawiania ofert i będziemy je przetwarzać w tym celu do czasu rezygnacji przez Ciebie z newslettera. Przysługuje Ci prawo dostępu do Twoich danych, w tym uzyskania ich kopii, prawo do sprostowania i usunięcia danych, ograniczenia ich przetwarzania oraz sprzeciwu wobec przetwarzania, a także prawo do przeniesienia danych. Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej o celach, sposobach, zakresie i zasadach dotyczących przetwarzania przez nas Twoich danych osobowych, przeczytaj naszą Politykę Prywatności

Zainteresowany?

Do startu pozostało:

Dni
Godzin
Minut
Sekund

Wierzymy, że Wektory BHP Intersafe & DNV Forum Praktyków, stanie się miejscem regularnych spotkań dla praktyków, których inspiruje pasja do bezpieczeństwa i łączy chęć aktywnego kształtowania kultury bezpieczeństwa w miejscach pracy.

Wypełnij formularz poniżej

Administratorem podanych przez Ciebie danych osobowych jest Lyreco Polska S.A. z siedzibą w Sokołowie, przy ulicy Sokołowskiej 33, 05-806 Komorów. Twoje dane osobowe przetwarzamy w celu prowadzenia marketingu naszych produktów i usług, przesyłania informacji handlowych oraz przedstawiania ofert i będziemy je przetwarzać w tym celu do czasu rezygnacji przez Ciebie z newslettera. Przysługuje Ci prawo dostępu do Twoich danych, w tym uzyskania ich kopii, prawo do sprostowania i usunięcia danych, ograniczenia ich przetwarzania oraz sprzeciwu wobec przetwarzania, a także prawo do przeniesienia danych. Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej o celach, sposobach, zakresie i zasadach dotyczących przetwarzania przez nas Twoich danych osobowych, przeczytaj naszą Politykę Prywatności

Chcesz wziąć udział w konferencji online?

Zaznaczenie powyższego okienka oznacza zgodę na otrzymywanie od Lyreco Polska S. A. informacji handlowych i marketingowych wskazanymi kanałami komunikacji. Zgodę możesz wycofać w dowolnym momencie.

Prelegenci:

Włodzimierz Biel - DNV

Niezależny konsultant, audytor i trener – partner DNV Business Assurance.

Podczas kilkunastu lat pracy w Elektrowni Opole był m.in. odpowiedzialny za wdrożenie systemu zarządzania BHP. Następnie przez ponad 20 lat doskonalił swoje umiejętności jako audytor i szkoleniowiec w zakresie systemów zarządzania BHP, środowiskowego i jakości, zarządzania ryzykiem i miękkich kompetencji menedżerskich w DNV Business Assurance. W latach 2003 – 2018 Dyrektor Generalny - Prezes Zarządu DNV GL Business Assurance Poland (w tym 2-u letni okres na stanowisku Dyrektora Zarządzającego i Prezesa Zarządu DNV Certification w Norwegii). Od 2018 roku posiada certyfikat NEBOSH GC – potwierdzający kompetencje międzynarodowego inspektora BHP. W 2019 roku uzyskał kompetencje Specjalisty ds. Ochrony Środowiska.

Radosław Różanowicz – Lyreco

Doświadczony menedżer z wieloletnią praktyką w zarządzaniu zespołami sprzedażowymi, specjalizuje się we współpracy z największymi firmami w Polsce. Starszy Inspektor BHP, absolwent studiów Zarządzania BHP w Przedsiębiorstwach na SGGW w Warszawie, w której do dziś krzewi kulturę bezpiecznej pracy poprzez szkolenie i prezentacje ŚOI dla przyszłych Kadr BHP. Niepoprawny optymista, wyznawca teorii: „Dobre organizacje to takie, w których ludzie czują się bezpiecznie”.

Urszula Gawrysiak – PKP Energetyka

Menedżer bezpieczeństwa pracy i ochrony środowiska z ponad 20-letnim stażem. Na koncie swoich doświadczeń zawodowych ma tworzenie i kierowanie systemami zarządzania bezpieczeństwem pracy w dużych firmach branży budowlanej, kurierskiej i energetyczno-kolejowej oraz pracę w państwowych organach nadzoru nad bezpieczeństwem i higieną pracy. Jej ważnym doświadczeniem jest również praca dla organizacji pozarządowych zajmujących się szeroko rozumianą tematyką bezpieczeństwa i związanego z nim prawa, w tym Porozumienia dla Bezpieczeństwa w Budownictwie. Przywiązuje ogromną wagę do wartości, jakimi są zdrowie i życie pracowników oraz odpowiedzialne podejście do tych aspektów przez Pracodawcę. W jej przekonaniu są to wartości niezbędne dla budowania długofalowego sukcesu biznesowego firmy. Obecnie dyrektorka Biura BHP, PPOŻ i Ochrony Środowiska w Grupie PKP Energetyka.

Barbara Makowska – CIECH S.A.

Od kilkunastu lat pomaga organizacjom i ich pracownikom w tworzeniu bezpiecznych, zdrowych, wygodnych i miłych miejsc pracy. Na co dzień rozwija kulturę bezpieczeństwa jako Group H&S Manager w Grupie CIECH, jak również pod marką makowkapracuje.pl wspiera organizacje jako Chief Wellbeing Officer, Happiness Manager oraz ambitne osoby jako certyfikowana trenerka mentalna i Wellbeing Coach. Oprócz prowadzenia bloga, pisuje do czasopism branżowych np. Atest – ochrona pracy, prowadzi szkolenia i warsztaty, wykłada przedmioty związane z nowoczesnym podejściem do bezpieczeństwa pracy z uwzględnieniem czynników psychospołecznych na studiach podyplomowych. We współpracy z NewHSE prowadzi certyfikowany przez NEBOSH kurs „Working with wellbeing”.

Posiada 20-letnie doświadczenie pracy w administracji publicznej. Koordynuje regionalne akcje kontrolne Inspekcji Handlowej z Krajową Administracją Skarbową i projekty unijne w zakresie nadzoru rynku. Odpowiada za współpracę z organami celnymi w zakresie dopuszczenia wyrobów do obrotu. Opiniuje projekty założeń legislacyjnych i wytycznych, a także uczestniczy w przygotowaniu projektów aktów prawnych. Obecnie Naczelnik w Wydziale Nadzoru Rynku i Kontroli Paliw w Wojewódzkim Inspektoracie Inspekcji Handlowej w Poznaniu.

Grzegorz Lis – WIIH w Poznaniu

Karolina Rduch, Kobieta w męskim świecie, która intensywne codzienne życie dzieli pomiędzy byciem matką, wymagającą pracą zawodową i działalnością społeczną. Zawodowo związana z firmą Faurecia (branża automotive), gdzie jest Kierownikiem Działu BHP, Ochrony Środowiska i ochrony przeciwpożarowej dla kilku zakładów zlokalizowanych w Europie. Swoją karierę w firmie zaczynała ponad 10 lat temu, kiedy w Polsce nie mówiło się dużo na temat zatrudnienia kobiet w sektorach zarezerwowanych dla mężczyzn. Dzięki swojej dynamicznej osobowości, charyzmie, naturalnej ciekawości, fascynacji w poszukiwaniu nowych możliwości rozwoju i usprawnień, jest najlepszym dowodem na trafność powiedzenia „even sky is not the limit”. Od początku swojej kariery wdrożyła wiele usprawnień, ale także wprowadziła wiele innowacyjnych rozwiązań, które zostały docenione wielokrotnie na ogólnopolskich konkursach.Poza Grupą Faurecia bardzo aktywnie działa społecznie i angażuje się w wiele lokalnych projektów wspierających rozwój osobisty kobiet, ale także sama inicjuje kreatywne i konkretne działania. Działalność i aktywność Karoliny jest doceniana na szczeblu krajowym oraz międzynarodowym, m.in. w 2019 roku została laureatką Plebiscytu Gospodarczego Kobiece Twarze w kategorii „profesjonalistki w dużym przedsiębiorstwie”. Natomiast w ramach międzynarodowych struktur Faurecii w kwietniu 2021 r., w trakcie cyfrowego międzynarodowego wydarzenia „Kobiety w Faurecii”, jako 1 z 9 nominowanych kobiet z całego świata, występowała jako prelegentka, praktyk prezentując studentkom szerokie możliwości rozwoju w branży motoryzacyjnej. Nie ustając w swoim rozwoju, w 2022 r. ukończyła kolejne studia, tym razem Master of Business Administration w Wyższej Szkole Bankowej we Wrocławiu, na kierunku „Business Trends”.

Karolina Rduch - Kierownik Działu BHP w Faurecia

Wiceprezes Zarządu ds. Operacyjnych w PW Krystian, ekspertka Koalicji Bezpieczni w Pracy, do której należy od samego początku, czyli 2014 roku. Obecnie aktywnie bierze udział w bieżących działaniach i dalszym rozwoju Koalicji, pełniąc rolę członkini Zarządu Stowarzyszenia. W PW Krystian odpowiada za współtworzenie i realizację strategii biznesowej firmy. Nadzoruje finanse, sprzedaż, marketing oraz dział HR. Zarządza relacjami biznesowymi z kluczowymi dostawcami i odbiorcami.

Elżbieta Rogowska – PW Krystian

Dyrektor Sprzedaży w spółce PW Krystian, będącej producentem profesjonalnej odzieży ochronnej i roboczej oraz dystrybutorem środków ochrony indywidualnej czołowych światowych marek. Od 8 lat związany z branżą BHP. Zanim zaczął rozwijać sprzedaż w PW Krystian pracował między innymi w firmie Honeywell. Reprezentuje na spotkaniu Koalicję Bezpieczni w Pracy.

Tomasz Chaber – Dyrektor Sprzedaży PW Krystian

Pani Ela Rogowska będzie nieobecna z powodu choroby - zastapi ją pan Tomasz Chaber.

Prelegenci:

Włodzimierz Biel - DNV

Niezależny konsultant, audytor i trener – partner DNV Business Assurance.

Podczas kilkunastu lat pracy w Elektrowni Opole był m.in. odpowiedzialny za wdrożenie systemu zarządzania BHP. Następnie przez ponad 20 lat doskonalił swoje umiejętności jako audytor i szkoleniowiec w zakresie systemów zarządzania BHP, środowiskowego i jakości, zarządzania ryzykiem i miękkich kompetencji menedżerskich w DNV Business Assurance. W latach 2003 – 2018 Dyrektor Generalny - Prezes Zarządu DNV GL Business Assurance Poland (w tym 2-u letni okres na stanowisku Dyrektora Zarządzającego i Prezesa Zarządu DNV Certification w Norwegii). Od 2018 roku posiada certyfikat NEBOSH GC – potwierdzający kompetencje międzynarodowego inspektora BHP. W 2019 roku uzyskał kompetencje Specjalisty ds. Ochrony Środowiska.

Sebastian Poniatowski – Lyreco/Intersafe

Od kilkunastu lat odpowiada za zarządzanie zespołami w Lyreco Polska; od 2017 odpowiedzialny także za budowę i rozwój sprzedaży oraz organizację PPE w Lyreco Polska. Od tego czasu aktywnie poszerza wiedzę biorąc czynny udział w licznych konferencjach, targach, szkoleniach w zakresie BHP. Wspólnie ze specjalistycznym zespołem PPE pracuje nad codziennym dostarczaniem rozwiązań ŚOI dla klientów i ich pracowników.

Łukasz Jaskółka – Lyreco/Intersafe

Starszy inspektor BHP, z kilkuletnim doświadczeniem w branży BHP. Ukończył studia podyplomowe o kierunku Zarządzanie Bezpieczeństwa i Higieny Pracy. Odpowiedzialny za rozwój rynku środków ochrony indywidualnej na terenie Polski północno-zachodniej. Pracowity i skupiony profesjonalista, pasjonat bezpieczeństwa, który chętnie dzieli się swoją wiedzą ze współpracownikami. Nieustannie poszukuje doskonalenia swojej wiedzy i doświadczenia w zakresie szeroko rozumianego BHP.

Barbara Makowska – CIECH S.A.

Od kilkunastu lat pomaga organizacjom i ich pracownikom w tworzeniu bezpiecznych, zdrowych, wygodnych i miłych miejsc pracy. Na co dzień rozwija kulturę bezpieczeństwa jako Group H&S Manager w Grupie CIECH, jak również pod marką makowkapracuje.pl wspiera organizacje jako Chief Wellbeing Officer, Happiness Manager oraz ambitne osoby jako certyfikowana trenerka mentalna i Wellbeing Coach. Oprócz prowadzenia bloga, pisuje do czasopism branżowych np. Atest – ochrona pracy, prowadzi szkolenia i warsztaty, wykłada przedmioty związane z nowoczesnym podejściem do bezpieczeństwa pracy z uwzględnieniem czynników psychospołecznych na studiach podyplomowych. We współpracy z NewHSE prowadzi certyfikowany przez NEBOSH kurs „Working with wellbeing”.

Ewa Wolas - AMMEGA

Od ponad 15 lat pracuje w obszarze zakupów (Rockwell Automation, Plastic Omnium czy Brembo). W Ammega Group od 2021 jest odpowiedzialna głównie za zakupy inwestycyjne (CAPEX) oraz MRO. Jako kupiec globalny odpowiada za tworzenie i realizację strategii i tworzenie procedur dla podległych kategorii zakupowych.Grupa Ammega aktualnie buduje swoje pierwsze Globalne Centrum Usług Biznesowych w Katowicach, którego celem jest oferowanie partnerom rozszerzonego zakresu wsparcia poprzez globalne procesy end-to-end.

Dominika Pytlik UVEX Safety Polska

Menager produktu okularów korekcyjno-ochronnych w UVEX. Od dziewięciu lat związana z firmą koordynuje współpracę w obszarze środków ochrony indywidualnej. Odpowiedzialna za kompleksowe projekty wdrożeniowe produktu w firmach na terenie całej Polski (prezentacja produktu, badanie wzroku, szkolenia dla BHP i pracowników). Przeprowadza także audyty stanowiskowe, umożliwiające jednostkowy dobór okularów dla każdego pracownika. Posiada doświadczenie realizacji projektów w różnych obszarach branż produkcyjnych, automotive, gas&oil – gdzie wdraża standaryzację badań wzroku na terenie firmy klienta.

Leszek Żytliński – UVEX Safety Polska

Od 2007 roku zajmujący się bezpieczeństwem. Studia podyplomowe zrobił po to, aby poznać myślenie ludzi z branży BHP, a dwuletnie doświadczenie w zawodzie pozwoliło zrozumieć je w praktyce. Obecnie do grona swoich pasji dołączył wprowadzanie środków ochrony wzroku w zakładach. Dumny ze swojego sukcesu jakim są wdrożenia ŚOI u największych pracodawców w Polsce. Z chęcią podzieli się doświadczeniem skutecznego przekonywania pracowników do dbania o swój wzrok.

Alfred Brzozowski ukończył studia na Politechnice Warszawskiej (Wydział Inżynierii Sanitarnej i Wodnej) w 1985 roku, a podyplomowe studia komercjalizacji technologii – na wydziale Zarządzania Uniwersytetu Łódzkiego oraz IC2 Institute (Universytetu w Texasie) w 2010 r. Od roku 1986 pracował w Centralnym Instytucie Ochrony Pracy jako pracownik naukowy w Pracowni Filtracji i Wentylacji. Posiada wieloletnie doświadczenie zawodowe w badaniach związanych z zagrożeniami chemicznymi i pyłowymi, filtracją powietrza, wentylacją i klimatyzacją. Od 25 lat koordynuje działalność promocyjną i wdrożeniową Instytutu (wcześniej też związaną z informacją naukowo-techniczną oraz współpracą międzynarodową), obecnie jako pełnomocnik Dyrektora ds. Wdrożeń. Realizował projekty naukowe, jest autorem wielu publikacji oraz referatów prezentowanych na konferencjach krajowych i zagranicznych, a także materiałów edukacyjnych.

mgr inż. Alfred Brzozowski - Centralny Instytut Ochrony Pracy-Państwowy Instytut Badawczy

Chcesz uczestniczyć w wydarzeniu Wektory BHP Intersafe & DNV Forum Praktyków online?

Zapisz się i weź udział w streamingu konferencji.

ZAPISZ SIĘ

Prelekcje

Prowadzący wskaże na potrzebę wprowadzenia środków prewencyjnych wobec zagrożeń psychospołecznych oraz omówi podstawowe wymagania standardu ISO45003, pozwalające skutecznie podjąć działania zmierzające do minimalizacji ryzyka. Przedstawi również, jak rozpoznać zagrożenia psychospołeczne, które mogą mieć wpływ na pracowników, a także zaprezentuje przykłady skutecznych, często prostych działań w celu zarządzania tymi zagrożeniami i poprawy samopoczucia pracowników.

Włodzimierz Biel

„Jak racjonalnie, ale z należytą uwagą podejść do zagrożeń psychospołecznych w pracy? Przegląd rozwiązań zawartych w normie ISO 45003:2021.”

-

Radosław Różanowicz i Urszula Gawrysiak

„Zaangażowanie pracowników w tworzenie bezpiecznego środowiska pracy. ”

Czy organy kontroli są sprzymierzeńcem w procesie kształtowania bezpiecznych warunków pracy? W jaki sposób nadzór nad produktami wpływa na ich dostępność i zgodność z wymaganiami bezpieczeństwa?Podczas prelekcji zostanie wskazana rola współpracy podmiotów gospodarczych z organami nadzoru rynku i wymiana informacji między organami państw członkowskich. Prowadzący przedstawi kluczowe zasady skutecznego nadzoru rynku, skutki naruszeń prawa i zasadnicze funkcje sankcji.

Grzegorz Lis

„Rola organów nadzoru w zapewnieniu jednolitego rynku. ”

Raport odpowiada na pytania: Jak jest skala dyskryminacji osób 50+? Co najbardziej stresuje pracowników 50+?

-

„Zagrożenia psychospołeczne u osób 50+ na podstawie raportu Koalicji Bezpieczni w Pracy”


Moderator: Robert Kozela; dyskutanci: Włodzimierz Biel, Urszula Gawrysiak, Barbara Makowska, Renata Lechowicz

„Dlaczego dobrostan się opłaca i dlaczego prawie nikt w to nie wierzy?”

Wykład o praktycznym zastosowaniu wytycznych dotyczących systemów zarządzania zgłaszaniem nieprawidłowości, do których wdrożenia zobowiązują nas przepisy unijnej dyrektywy i rzeczywistość wyzwań dzisiejszego biznesu. Sygnalista to osoba, która bez żadnych konsekwencji zgłasza i nagłaśnia nieprawidłowości, naruszenia przepisów czy korupcję w firmie, w której pracuje. ISO 37002:2021 – Whistleblowing management systems — Guidelines; ang. whistleblower to dosłownie „człowiek dmuchający w gwizdek”.

Włodzimierz Biel

„Sygnaliści – System zarządzania zgłaszaniem nieprawidłowości wg ISO 37002:2021.”

Czy można strategię wellbeingową potraktować jak cudowną pigułkę, „lek na całe zło”? Czy wystarczy owocowa środa i webinary z fizjoterapeutą? Czy jest miejsce na temat zdrowia psychicznego w BHP? Czy dobrostan to po prostu naturalny kolejny etap rozwoju kultury bezpieczeństwa w organizacji?Badania potwierdzają pozytywny wpływ strategii wellbeingowych na wspieranie kultury bezpieczeństwa oraz wskaźników tj. wypadkowość, stopień rotacji, zaangażowanie. Ich podniesienie znacząco poprawia lojalność pracowników, efektywność organizacji, poziom bezpieczeństwa, pośrednio wpływając na wyniki biznesowe. W 2021 pojawiła się także norma ISO 45003, która zawiera wytyczne dotyczące zarządzania ryzykiem psychospołecznym i promuje zachowania sprzyjające dobremu samopoczuciu w miejscu pracy.

Barbara Makowska

„Pigułka dobrostanu / Wellbeing w pigułce.”

Okulary ochronne korekcyjne to rozwiązanie problemu ochrony wzroku na stanowiskach pracy, na których występowały zagrożenia mechanicznego uszkodzenia wzroku cząstkami stałymi u pokolenia „silwersów” tj. z wadami wzroku. Case study zostanie przedstawiony przez specjalistów Intersafe, Lyreco Company oraz klienta – dział BHP i producenta UVEX

Sebastian Poniatowski, Łukasz Jaskółka, Dominika Pytlik, Leszek Żytliński, Ewa Wolas,

CASE STUDY. INTERSAFE – LYRECO JAKO INTEGRATOR

Prezentacja dotyczyć będzie współpracy Instytutu z przemysłem i budowania networkingowych sieci współpracy.

mgr inż. Alfred Brzozowski

"Tworzenie i koordynacja przez CIOP-PIB struktur sieciowych w celu współpracy z otoczeniem gospodarczym"

Do startu pozostało:

Wektory BHP Intersafe & DNV Forum Praktyków to miejsce regularnych spotkań dla praktyków, których inspiruje pasja do bezpieczeństwa i łączy chęć aktywnego kształtowania kultury bezpieczeństwa w miejscach pracy.

Dni
Godzin
Minut
Sekund
DOŁĄCZ DO NAS

Po rejestracji otrzymasz e-mail z zaproszeniem i szczegółową informacją.

Partnerzy

Zgłoszenia na WEKTORY BHP prosimy przesyłać do 7 marca 2023 r. do godziny 16:00 – poprzez formularz rejestracyjny.Udział w konferencji jest bezpłatny. Ilość miejsc ograniczona. Decyduje kolejność zgłoszeń. Po rejestracji otrzymają Państwo maila z zaproszeniem i szczegółową informacją.W razie pytań prosimy o kontakt: Karolina Kolankiewicz, e-mail: karolina.kolankiewicz@dnv.com, tel.: +48 506 288 311.

Obserwuj nas na

COPYRIGHTS 2022 LYRECO

POLITYKA PRYWATNOŚCI

|

|

Powyższa oferta ma charakter informacyjny i nie stanowi oferty handlowej w rozumieniu art. 71 oraz 66 §1 Kodeksu Cywilnego”.